Książka, którą warto przeczytać

22-02-2018 14:13

Konkurs plastyczno-literacki „Książka na ferie” rozstrzygnięty! Otwarcie wystawy prac konkursowych i wręczenie nagród odbyło się w piątek 16 lutego.

„Lubić czytanie - to znaczy godziny nudów,
które człowiek miewa w życiu, zmieniać na godziny radości.” (Monteskiusz)

Ta myśl Monteskiusza obrazuje jeden z celów naszego konkursu: aby zaprzyjaźnić się z książką, odkryć, że czytanie jest wspaniałym sposobem na nudę – na przyjemne i pożyteczne wypełnienie wolnego czasu.

Cieszymy się, że konkurs organizowany co roku, wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników naszej szkolnej biblioteki, którzy wypożyczają książki na okres ferii zimowych i przygotowują ilustracje do nich lub plakaty zachęcające do ich przeczytania, a także piszą recenzje.

Komisja oceniająca prace uczniów zawsze bierze pod uwagę ich walory artystyczne i estetyczne, jak również samodzielność wykonania, chociaż w tym przypadku cenione są także prace będące efektem współdziałania dziecka z rodzicem lub opiekunem. Konkurs „Książka na ferie” jest bowiem również propozycją dla rodzin, jak miło i przyjemnie spędzić czas razem z dzieckiem, a przy tym z wielką korzyścią dla jego rozwoju oraz dla umacniania i wzbogacania relacji rodzinnych.

W tym roku przyznano dwie nagrody główne – dla Jakuba Guzika oraz Jakuba Pikuły – ale komisja nie wytypowała kolejnych miejsc, gdyż każda z prac odznaczała się swoimi wyjątkowymi walorami i szczególnym urokiem, a przecież nie jest naszą rolą różnicowanie poziomu zdolności plastycznych, gdyż wiadomo powszechnie, że wśród ludzi różnie się to układa. Wszystkie złożone na konkurs prace emanowały włożonym przez ich autorów zaangażowaniem i sercem, wszystkie więc zostały równorzędnie nagrodzone.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie