Świąteczna radość z Rybna

10-01-2018 01:09

Mieliśmy w naszej szkole przemiłe odwiedziny! Dzieci z dwóch oddziałów zerówki wraz ze swoimi nauczycielkami przyjechały 5 stycznia do Erminowa ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi im. Zygmunta Pruskiego w Rybnie, aby zaprezentować dla nas przedstawienie jasełkowe.

Serdecznie dziękujemy za tę wizytę i wspaniały występ. Jasełka w wykonaniu pięcio- i sześciolatków z Rybna emanowały radością i pozytywną energią. Uśmiechnięte dzieciaki tańczyły, śpiewały, recytowały i przedstawiły nam historię Bożego Narodzenia wraz z tą cudowną prawdą, że Jezus przyszedł do każdego z nas, że cały świat i wszystkie jego stworzenia radują się z Jego przybycia.

Jasełka przygotowane przez dzieci przypomniały nam wszystkim o tym, że przecież nowo narodzony Jezus pojawił się wśród nas także jako dziecko, Bóg-Dziecina. Dlatego żłobek w dziecięcym przedstawieniu odwiedzali nie tylko tradycyjnie Trzej Królowie, anioły i pasterze, ale również Smerfy, czy też reniferki z saniami pełnymi prezentów.

Nie zabrakło także świątecznych podarków dla naszych uczniów – goście przywieźli ze sobą kosz cukierków. Spotkanie było tak miłe, że trudno było się rozstać. Po wszystkich brawach i podziękowaniach zaśpiewaliśmy jeszcze wspólnie pastorałkę „Pastuszek bosy”.

Dziękujemy bardzo za odwiedziny i prezentację jasełek w tym świątecznym okresie!

Zespół Szkół Specjalnych

w Erminowie