Wspólne kolędowanie

23-12-2017 01:04

„Niezwykłe jest bogactwo kolęd polskich i niepospolite są ich wartości artystyczne. Nie wiem, czy inny kraj może pochwalić się zbiorem podobnym do tego, który posiada Polska” – tak przed laty określił nasz dorobek dziejowy wieszcz polski Adam Mickiewicz.

Wszyscy bardzo lubimy święta. Wspólne śpiewanie kolęd raduje i łączy, a przede wszystkim stanowi istotę okresu Świąt Bożego Narodzenia. W Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie uroczystość ta  należy już do tradycji szkoły, a w tym roku odbyła się w środę 20 grudnia.

Inicjatorem i organizatorem wydarzenia była szkolna 9 drużyna harcerska Nieprzetartego Szlaku „Włóczykije”, która do uczestnictwa w koncercie zaprosiła wszystkich uczniów szkoły wraz z nauczycielami.

Całą uroczystość prowadzili wspaniali konferansjerzy: Sylwia Sykwestrzak z III G l oraz Patryk Wróbel z II G l i Patryk Orliński z III G l. Nad aranżacją muzyczną czuwała pani Monika Sobala.

Każda klasa odśpiewała wybraną przez siebie kolędę zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania.  Zaangażowanie było nagradzane gromkimi brawami. Rozbrzmiewały nastrojowe teksty: „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Świeć gwiazdeczko”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Jezus malusieńki”, „Do szopy”, „Gdy śliczna panna”, „Gore gwiazdka Jezusowi”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Bosy pastuszek”.

Główną ideą koncertu oprócz kultywowania polskiej tradycji wspólnego kolędowania, była przede wszystkim doskonała okazja do spotkania się całej społeczności szkolnej.

Na koniec spotkania czekała na wszystkich prawdziwa niespodzianka. Policja i Stowarzyszenie IPA zorganizowali akcję „Policyjny Mikołaj”.

W ramach tej akcji przedstawiciele Policji: asp. szt. Jarosław Gacki, st. post. Martyna Katana, st. asp. Paweł Rynkiewicz oraz sierż. szt.  Izabela Pajek przyjechali do nas z prezentami w postaci przyborów plastycznych, szkolnych i papierniczych, za które bardzo dziękujemy.

Wspólne kolędowanie było również okazją do wręczenia nagród za udział w konkursie „List do świętego Mikołaja”. Koło prozdrowotne dziękuje uczniom biorącym udział w konkursie. Dziękuje też nauczycielom za wsparcie i zaangażowanie.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim za aktywny udział i piękny śpiew!

9DH NS „Włóczykije”