Wigilia szkolna

23-12-2017 12:26

Jezus przyniósł pokój i miłość – nie potępiajmy, ale kochajmy siebie nawzajem. Słowa pastorałki zaśpiewanej na zakończenie przedstawienia przygotowanego przez naszych uczniów i nauczycieli oddają najlepiej przesłanie tegorocznych jasełek.

W każdym umieć dostrzec dobro, nie odrzucać nikogo, dać szansę na zmianę, starać się dążyć do świętości.

Nasze przedstawienie - w pięknej scenografii, ze wspaniałą oprawą muzyczną, pełne postaci zwierzątek ze stajenki licznie przybywających do złożonego w żłobku Dzieciątka, do Maryi i Józefa wraz z aniołami i pasterzami – oglądali nie tylko członkowie szkolnej społeczności i zaproszeni goście, ale także ekipa telewizyjna, przygotowująca reportaż o naszych jasełkach. Fragmenty przedstawienia oraz wywiady z dyrekcją, nauczycielami, uczniami i rodzicami ukazały się w okresie świątecznym na antenie TVP3.

Nasi goście - wśród których znaleźli się: starosta powiatu sochaczewskiego p. Jolanta Gonta, wicestarosta p. Tadeusz Głuchowski, dyrektor PZE p. Urszula Opasiak, rzecznik prasowy p. Marcin Odolczyk, wiceburmistrz Sochaczewa p. Marek Fergiński, wójt gminy Rybno p. Grzegorz Kropiak, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek, instytucji pomocowych, przedstawiciele mediów, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły - chętnie dzielili się z nami dobrym słowem, składając życzenia, dziękując za naszą pracę, obdarowując świątecznymi prezentami.

W rodzinnej atmosferze podzieliliśmy się opłatkiem, a następnie udaliśmy się na tradycyjny poczęstunek wigilijny przy wspólnym szwedzkim stole.

Dziękujemy naszym miłym gościom za wizytę u nas w Erminowie i wspólne świętowanie nadchodzącego Bożego Narodzenia. Dziękujemy również wszystkim darczyńcom za pomoc w przygotowaniu naszej uroczystości.

Coroczne przygotowania do jasełek są dla nas jak adwentowe rekolekcje, które przypominają o sensie Bożego Narodzenia. Pięknie i prosto pisze o tym również nasz patron, ksiądz Jan Twardowski, niech słowa jego wiersza stanowią dla nas odpowiedź i drogowskaz:

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie