13-12-2017 09:11

29 listopada, jak co roku,  sięgnęliśmy po andrzejkowe wróżby. Samorząd Uczniowski zorganizował stanowisko wróżek, które uczniowie mogli odwiedzać w czasie przerw, aby dowiedzieć się, co czekać ich będzie w przyszłości.

Oczywiście,  wróżby głównie dotyczyły zamążpójścia i ożenku, bowiem „na św. Andrzeja pannom z wróżby nadzieja”. Nie tylko pannom , ale i młodzianom, bo i ci chętnie korzystali z oferty szkolnych wróżek. Ciekawych imion swoich przyszłych małżonków czekały niespodzianki, bo gdzie szukać męża o imieniu Onufry albo żony Hermenegildy.

Wróżono wykorzystując cały arsenał tradycyjnych sposobów, traktując je  z przymrużeniem oka i z dużą dozą humoru. Niektórzy uczniowie próbowali pomóc szczęściu i korzystali z usług wróżek kilkakrotnie aż do momentu, gdy byli usatysfakcjonowani .

Andrzejki w szkole to okazja do wspólnej zabawy i przypomnienia sobie dawnych tradycji.

Samorząd Szkolny ZSS w Erminowie