Mądre dzieci segregują śmieci!

08-12-2017 13:15

W roku szkolnym 2017/2018 jedną z akcji Samorządu Szkolnego w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie były przeprowadzone na przełomie listopada i grudnia prelekcje dotyczące ekologii i segregowania odpadów, prowadzone we wszystkich klasach przez uczennice Sylwię Sylwestrzak, Weronikę Jaskółkę i Justynę Wiercioch.

Uczniowie poznawali i utrwalali znaki – piktogramy, oznaczające recykling. Segregowali odpady do odpowiednich, kolorystycznie oznaczonych pojemników i zostali zmotywowani do wykonania w każdej klasie niebieskiego pudełka, do którego będzie zbierany papier.

Na koniec otrzymali karty pracy, które wypełniali celem utrwalenia wiadomości. Pracy towarzyszyła „Piosenka mądrych dzieci”.