Dzień Życzliwości i Pozdrowień

08-12-2017 13:26

Od wielu już lat obchodzimy w naszej szkole w dniu 21 listopada Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jesteśmy przekonani, że przypominanie sobie o życzliwości dla innych jest potrzebne i ważne, bo przecież często, chociaż darzymy kogoś sympatią, mamy dla niego przyjazne uczucia, to jednak w codziennym zabieganiu nie zawsze to okazujemy. Dzięki obchodom Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień poznaliśmy moc tworzenia pozytywnej atmosfery w najbliższym otoczeniu i wiemy, jakie to miłe uczucie, gdy wszyscy nasi znajomi w tym dniu uśmiechają się do nas i pozdrawiają serdecznie.

W tym roku Samorząd Szkolny zorganizował z tej okazji dyskotekę integracyjną. Salę gimnastyczną, specjalnie zaciemnioną, zdobiły kolorowe baloniki, nastrój tworzyły dyskotekowe światła i kolorowy dym. W czasie całej imprezy uczniowie i nauczyciele mieli wolny dostęp do mikrofonu – można było na żywo przekazywać pozdrowienia i wyrazy sympatii dla każdego, dedykowano również piosenki i zapraszano do tańca.

W przerwie zabawy odbyło się rozstrzygnięcie konkursów, zorganizowanych przez bibliotekę szkolną: „Warto czytać” – konkurs na najlepsze hasło promujące czytanie, „Lubię tę książkę” – wykonanie ilustracji do książki wybranej spośród nowości czytelniczych, „Mistrz kaligrafii” – konkurs na najpiękniejszą ozdobnie przepisaną sentencję o książce. Nagrody były oczywiście książkowe!

Samorząd Szkolny przekazał także podziękowania i nagrody za Uczynek Miesiąca września i października – nasza szkolna Księga Dobrych Uczynków wciąż nieprzerwanie działa. Staramy się zauważyć i docenić każdy pozytywny gest i płynący z dobrego serca wysiłek poniesiony dla drugiej osoby.

Pozdrawiamy raz jeszcze serdecznie!

Samorząd Szkolny ZSS w Erminowie