„Jesienne plenery malarskie" za nami

15-10-2017 12:29

9 października zakończył się pierwszy cykl czterech  plenerów  malarskich, które można było zorganizować dzięki dofinansowaniu z Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego.
Dzięki pozyskanym środkom można było zakupić pomoce plastyczne. Dzieci mogły poznać sposoby i techniki malowania temperami na kartonie nie tylko pędzlami ale i wałkami pędzlo-gąbeczkami, szpachelkami. Przy różnych niepełnosprawnościach takie narzędzie pozwoliły na lepszą pracę ręki i dały niebywałe efekty malarskie. A malując na profesjonalnych sztalugach mogli się poczuć jak prawdziwi artyści. Nie tylko uczniowie mieli ogromną radość ... rodzicom również uśmiechy i zadowolenie "malowały" się na twarzach i w pracach.
To były wspaniałe, ciepłe, pogodne, twórcze, rodzinne integracyjne plenery, a owoc kilku godzinnych wspólnych artystycznych spotkań to bardzo ciekawe dzieła o temacie "łany zbóż , łąki pędzlem malowane", „owoce jesieni” oraz „niebo pełne ptaków”.

Prace  będzie można podziwiać pod koniec października na wystawie poplenerowej. Na plenerach mogliśmy gościć w ramach wymiany doświadczeń i integracji środowisk uczestników Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej z ulicy Zamkowej w Sochaczewie oraz wychowanki Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Załuskowie.
Piękna pogoda, paleta barw kolorów jesieni, poczęstunek, owoce i pyszne ciasta przygotowane przez mamy oraz spotkanie w szkolnej Altanie - to pierwsze nasze wspólne integracyjne  plenery, które  uważamy za :) bardzo udane.....

Alicja Flis

Zdjęcia: Daniel Kaliński