Sukces w konkursie dziennikarskim

09-06-2017 10:29

Nasza gazetka szkolna „Widziadełko” wzięła udział w dziennikarskim konkursie powiatowym „Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji”. W dniu 8 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu.

Nasza gazetka zajęła II miejsce w kategorii „prace zespołu redakcyjnego – szkoły ponadpodstawowe”. Przedstawiciele naszej redakcji otrzymali nagrodę z rąk starosty powiatu sochaczewskiego, pani Jolanty Gonty, gratulacje złożył im również wicestarosta, pan Tadeusz Głuchowski, dyrektor PZE, pani Urszula Opasiak, wójtowie gmin z naszego powiatu i oczywiście przedstawiciele jury konkursowego. Każde osiągnięcie gazetki szkolnej to wspólny sukces uczniów i nauczycieli czuwających nad ich pracą, dlatego dyplomy z podziękowaniem otrzymały również panie, które w naszej szkole opiekują się „Widziadełkiem”.

Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia, ponieważ „Widziadełko” jest dla nas bardzo ważnym elementem szkolnego życia. Wszyscy uczniowie dostarczają do redakcji swoje artykuły i prace plastyczne. Gazetka pomaga nam tworzyć szkolną wspólnotę, daje uczniom możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień i zainteresowań, podzielenia się swoimi przeżyciami, opowiedzenia innym tego, co jest dla nich istotne w życiu.

Dziękujemy Organizatorom za ten konkurs, który doczekał się już XIV edycji, co potwierdza, jak bardzo jest on potrzebny młodym ludziom z dziennikarską pasją.

Opiekunki gazetki szkolnej:

Dorota Gonera