9 Drużyna Harcerska ,,Włóczykije” z Erminowa w Dęblinie

23-05-2017 13:01

Od 18 – 21.05. 2017r. miał miejsce IX Ogólnopolski Integracyjny Zlot Drużyn Harcerskich NS ZHP w Dęblinie, w którym brała udział także 9 Drużyna Harcerska ,,Włóczykije” z Erminowa.

Już po raz drugi mieliśmy okazję integrować się z innymi harcerzami z całej Polski we wspólnych zabawach, pląsach, sportowych konkurencjach. Zakwaterowani na terenie 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo- Mostowego mogliśmy korzystając z wojskowego Ośrodka Szkolenia Fizycznego sprawdzić swoją sprawność i wytrzymałość podczas manewrów sportowych. Bardzo pożyteczne było także szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas którego nasi harcerze mogli dowiedzieć się i przećwiczyć czynności podejmowane w przypadku wypadku, nagłego ataku choroby, krwotoku.

Dużym wyzwaniem był całodniowy rajd szlakiem turystycznym PTTK związany był z Rokiem Rzeki Wisły. Posługując się mapą musieliśmy przejść trasę zdobywając punkty za poprawnie wykonane zadania w wyznaczonych miejscach. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło także zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie – z bliska mogliśmy zobaczyć zarówno współczesne, jak i historyczne samoloty bojowe i pasażerskie, symulatory lotu, wyrzutnie rakiet, poznać trud pracy pilota.

Wspaniałym przeżyciem był dla nas udział w kolejnym już zlocie – serdecznie dziękujemy za zaproszenie phm. Pawłowi Jaraszek, ZHP Chorągiew Lubelska i SOSW im. Józefa Piłsudskiego w Dęblinie.

Sylwia Kowalczyk, Renata Gomulińska