Będzie altana w naszej szkole!

23-05-2017 13:15

W kwietniu podczas zebrania rodziców w szkole, pani dyrektor wraz z gronem pedagogicznym podsunęła nam- rodzicom pomysł, abyśmy złożyli wniosek o dotację w kwocie 5000 złotych z Funduszy Inicjatyw Obywatelskich. Z pomocą pani Alicji Flis i pani Renaty Firlej udało nam się napisać wniosek o dotację na budowę altany ogrodowej. Udało się! Zakwalifikowaliśmy się do następnego etapu. Nastąpiły gorączkowe przygotowania do prezentacji. Dzieci wraz z paniami przygotowały teatrzyk mimiczny, była zbudowana z papieru kartonowego altana, prezentacja multimedialna, a nawet upieczone zostały ciasteczka. Na miejscu okazało się, że to nie takie proste. Konkurencja była liczna i również zdeterminowana aby wygrać.

Wreszcie nadszedł upragniony dzień ogłoszenia wyników i okazało się, że zajęliśmy piąte miejsce w ogólnej punktacji i otrzymaliśmy dotację w kwocie 5000 złotych.

Wybudowanie altany jest początkiem działań związanych z zagospodarowaniem terenu szkolnego. Planujemy wraz z dyrekcją szkoły i radą pedagogiczna posadzić roślinność, a dokładniej zaprojektować ogród sensoryczny, boisko, a nawet z prawdziwego zdarzenia dla najmłodszych plac zabaw.

Wierzymy, że nam się uda to zrealizować, ponieważ są zaangażowani nie tylko rodzice, ale wiele innych osób na czele z panią dyrektor, radą pedagogiczną, jak również wolontariusze, okoliczne stowarzyszenia i kluby. Dzięki pomocy wszystkich ludzi, którzy nie są obojętni na los osób niepełnosprawnych zgromadzimy środki finansowe na realizację naszych marzeń o poprawieniu choć odrobinę życia naszych dzieci.

Rada Rodziców z Erminowa