Jubileusz 50-lecia szkoły

10-05-2017 09:56

W czwartek 27 kwietnia odbyły się uroczystości wspólnego jubileuszu 50-lecia Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie.

Było to podwójne święto nie tylko dlatego, że obchodziły je dwie placówki, ale także dlatego, że społeczność Zespołu Szkół Specjalnych świętowała równolegle w dwóch miejscach. Reprezentanci Rady Pedagogicznej, uczniów, rodziców i pracowników szkoły brali udział w oficjalnych obchodach, które odbyły się w Państwowej Szkole Muzycznej w Sochaczewie, zaś dla uczniów pozostających w szkole zorganizowane były - mniej uroczyste wprawdzie, ale za to obfitujące w atrakcje dla dzieci i młodzieży – obchody Jubileuszu 50-lecia istnienia naszej szkoły.

W ramach oficjalnych uroczystości odbyła Msza Święta w kościele parafialnym św. Wawrzyńca w Sochaczewie, w której uczestniczył również poczet sztandarowy Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie. Następnie gospodarze wraz z zaproszonymi gośćmi udali się do zabytkowego dworku, w którym mieści się siedziba Szkoły Muzycznej. W naszej uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych: Grażyna Wojszyk – starszy wizytator Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Bronisław Boryc – kierownik Wydziału Nadzoru Pedagogicznego, Jolanta Gonta – starosta powiatu sochaczewskiego, Andrzej Kierzkowski – przewodniczący Rady Powiatu, Anna Ulicka – członek Zarządu Rady Powiatu, Urszula Opasiak – dyrektor PZE, Piotr Osiecki – burmistrz Sochaczewa, Marek Fergiński – wiceburmistrz, Danuta Szewczyk-Kozłowska – naczelnik Wydziału Oświaty, Joanna Kamińska – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia, Monika Pietrzyk – wójt gminy Młodzieszyn, Grzegorz Kropiak – wójt gminy Rybno, Maciej Mońka – wójt gminy Nowa Sucha. Obecni byli także księża: Piotr Żądło – proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie oraz Andrzej Sałkowski – proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła w Rybnie. Swoją obecnością zaszczycili nas również dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół oraz instytucji, obecni oraz emerytowani pracownicy obu placówek obchodzących jubileusz, uczniowie i ich rodzice, z także nasi przyjaciele i darczyńcy.

Przebieg uroczystości, poprowadzonej przez rzecznika Starostwa, p. Marcina Odolczyka oraz panie dyrektor obu placówek, p. Renatę Karaś i p. Izabelę Nowacką, rejestrowały lokalne media.

W programie uroczystości jubileuszowych znalazły się:

- przemówienia gości,

- program artystyczny „Krótka historia wychowania”, przygotowany przez uczniów i nauczycieli ZSS w Erminowie,

- rozstrzygnięcie konkursu na logo PPP,

- prezentacja multimedialna placówek,

- wykład okolicznościowy prowadzony przez dr. n. med. mgra psychologii Witolda Pawliczuka.

Panie dyrektor obu placówek, obchodzących jubileusz 50-lecia, złożyły podziękowania dla darczyńców, a także dla pani dyrektor Anny Wróblewskiej, która umożliwiła zorganizowanie obchodów naszego święta w eleganckich wnętrzach Szkoły Muzycznej i służyła wszelką pomocą podczas przygotowań  do imprezy.

Z okazji jubileuszu otrzymaliśmy wiele pięknych życzeń i prezentów, nie tylko materialnych. Szkoła Muzyczna dołączyła do swojego upominku specjalny koncert w wykonaniu swoich uzdolnionych uczniów, którego mieliśmy przyjemność wysłuchać podczas obchodów jubileuszowych.

Po zakończeniu części oficjalnej goście zostali zaproszeni na poczęstunek i wpisy do Ksiąg Pamiątkowych. Tam dopiero rozwinęły się rozmowy, wspomnienia, wymiana wrażeń i refleksji.

Pragniemy złożyć podziękowania wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w naszym wielkim święcie.

Wyrazy wdzięczności za wsparcie finansowe otrzymuje od nas zaszczytne grono Darczyńców: Maciej Małecki – Minister Stanu w Kancelarii Rady Ministrów, Jolanta Gonta – starosta powiatu sochaczewskiego, Tadeusz Głuchowski – wicestarosta, Urszula Opasiak – dyrektor PZE, Piotr Osiecki – burmistrz miasta Sochaczew, Marek Fergiński – wiceburmistrz, wójtowie gmin: Mirosław Orliński – Sochaczew, Grzegorz Kropiak – Rybno, Maciej Mońka – Nowa Sucha, Roman Kujawa – Iłów, Monika Pietrzyk – Młodzieszyn, Marek Olechowski – Teresin, Piotr Szymański – Brochów, a także od lat zaprzyjaźniona z naszą szkołą – Beata Brymora z firmy MARS.

Dziękujemy za przybycie na uroczystość, za życzenia i prezenty okolicznościowe. Jesteśmy wdzięczni wszystkim naszym Przyjaciołom, którzy pomagają nam w naszej codziennej pracy, wspierają rozwój naszej szkoły i naszych uczniów.

Jesteśmy szczęśliwi, mogąc wkroczyć w kolejne 50-lecie z Wami, wspierani Waszą życzliwością, sympatią i pomocą. Dziękujemy!