Wizyta w Muzeum Kolei Wąskotorowej

11-04-2017 09:38

W środę 29 marca 2017 roku klasy 3l, 3Gaut, P1B i P3A wybrały sie na wycieczkę do Centrum Edukacyjno-Turystycznego przy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

Mieliśmy okazję podziwiać tam wyjątkowo słodką atrakcję jaką była prezentacja Czekoladowej Makiety Kolejowej, zbudowana przez jednego z najlepszych polskich cukierników, Maestra Czekolady E. Wedel - Janusz Profusa.

Zbudowana została ona  z ok. 500 kg czekolady i zajmuje powierzchnię ok. 12 metrów kwadratowych. Na makiecie są odwzorowane góry porośnięte lasem, tunel kolejowy, dworzec, parowozownia z warsztatem, przejazd kolejowy, zwrotnice oraz samochody. Najważniejszym elementem makiety jest jeżdżąca kolejka, składająca się z parowozu oraz wagonów towarowych, cysterny, węglarki i platformy.  Oprócz samej makiety mogliśmy podziwiać również  4 czekoladowe rzeźby: psa Irysa, sokoła, sukienkę Azteków złote rybki.

W samym Muzeum znajdują się jeszcze dwie sale wystawowe, w których mogliśmy obejrzeć najciekawsze eksponaty ze zbiorów placówki a także archiwalne fotografie o tematyce kolejowej.

W ten piękny, słoneczny dzień nie mogło zabraknąć również spaceru na dworzec PKP, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć jadący pociąg osobowy i pośpieszny oraz usłyszeć megafonistkę podczas zapowiadania pociągów.

To był dzień pełen wrażeń.