Święto Wiosny

10-04-2017 11:28

Nadejście wiosny jest bardzo radosnym wydarzeniem, dlatego każdego roku świętujemy je w naszej szkole. Tradycyjnie topimy Marzannę, aby mieć pewność, że zima odejdzie precz.

Wiosna – budząca się do życia przyroda, rozkwitające kwiaty, zieleń, ptaki, owady – to wszystko, co pojawia się wraz z ulubioną przez wielu porą roku, jest stale obecne w twórczości naszego patrona, księdza Jana Twardowskiego.

Biblioteka szkolna we współpracy z polonistką zaprosiła uczniów do udziału w konkursie recytatorskim „Poezja Jana od Biedronki”.  Wysłuchaliśmy wielu interpretacji różnych wierszy, poważnych i zabawnych, wszyscy recytatorzy otrzymali nagrody i wyróżnienia. Publiczność nie ograniczała się do słuchania – chętnie uczestniczyła również w rozwiązywaniu zagadek o wiośnie i o patronie szkoły, włączyła się także do zabawy ruchowej z piosenką „Kubek”, której słowa oparto na utworze księdza Jana.

W Dniu Wiosny został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-literacki dla czytelników „Książka na ferie”. Prace uczniów są wyeksponowane na szkolnej wystawie „Książka, którą warto przeczytać”.

Dla dopełnienia wiosennych przyjemności Samorząd Uczniowski zorganizował jeszcze szkolne kino w sali gimnastycznej.

W naszej szkole 21 marca obchodzimy również Dzień Osób z Zespołem Downa. Naszą manifestacją solidarności i sympatii dla wszystkich osób, które natura wyposażyła w dodatkową informację genetyczną zawartą w chromosomie 21, jest noszenie tego dnia skarpet nie do pary (jak nieparzyste chromosomy).

W ten sposób nasza wesoła wspólnota, wystrojona w wiosenne barwy i różnokolorowe skarpety, z uśmiechem na ustach obchodziła szkolne marcowe święto.