Wyjazd do Rybna

06-04-2023 11:01

29 marca uczniowie klas 7-8auL i 3auw pojechali do Rybna. Celem wycieczki było nadanie na poczcie listów zawierających życzenia Świąteczne dla najbliższych, które zostały samodzielnie zredagowane przez uczniów. Ponadto chłopcy własnoręcznie wykonali również piękne karty świąteczne. W ten sposób chcieliśmy podtrzymać tę piękną, aczkolwiek ostatnio zapomnianą tradycję, składania życzeń.

Następnie uczniowie udali się do pobliskiego, lokalnego sklepu gdzie zrobili zakupy. Każdy sam dokonał wyboru tego co chciał zakupić oraz samodzielnie, za wybrane rzeczy zapłacił.

Wyjazd, oprócz walorów kulturowych,  miał również duże znaczenie terapeutyczne. Pozwolił naszym uczniom samodzielnie podejmować decyzję oraz uczył, że to co dawno było czymś oczywistym, współcześnie również może być modne i miłe.

A. Dragan – Płowik

K. Choromańska