Zdrowiej jem, więcej wiem!

16-02-2023 10:28

Dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy 1L2L3Lw zrealizowały zdanie z projektu edukacyjnego ,,Zdrowiej jem, więcej wiem”, który znajduje się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Głównym celem projektu jest zatem wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.
Uczniowie przygotowali ciasto na gofry a następnie jedli je z różnymi zdrowymi dodatkami. Na talerzach oprócz gofrów królowały różne owoce które, szybko znikały. Przed przygotowaniem posiłku dzieci zapoznały się z piramidą żywienia a nauczyciele przeprowadzili pogadankę na temat znaczenia zdrowego odżywania dla organizmu człowieka. Podanie gofrów ze zdrowymi dodatkami sprawia, że posiłek jest zdrowszy i daje możliwość poznania nowych smaków.
Czy dzieci były szczęśliwe? ZDECYDOWANIE TAK! SAMI ZOBACZCIE...

Ewa Szymańska
Patrycja Piotrowska- Szewczyk