Wyróżnienie w powiatowym konkursie czytelniczym

11-02-2023 16:37

W ostatnim dniu przed feriami zimowymi, 10 lutego, odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia XX Powiatowego konkursu „Tę książkę warto przeczytać”.

Organizatorem konkursu jest Wojewódzka Biblioteka Pedagogicznej im. KEN w Warszawie –Filia w Sochaczewie. Dwudziesta już edycja odbywała się pod patronatem honorowym  starosty sochaczewskiego Jolanty Gonty, zaś patronat medialny objęli: Radio Sochaczew, tusochaczew.pl oraz Express Sochaczewski.

Cieszymy się bardzo, że Majka Kopp, uczennica klasy ósmej, która reprezentowała naszą szkołę podczas tej jubileuszowej edycji konkursu, odniosła sukces, zdobywając wyróżnienie.

Majka bardzo lubi czytać i chętnie przekonuje innych, że czytanie jest świetne. Dlatego właśnie zadanie konkursowe, polegające na nagraniu filmiku, w którym zachęca się do przeczytania wybranej książki, było jak stworzone dla niej.

Uczestnicy konkursu przekonywali do lektury książek przygodowych, fantastyki, literatury społeczno-obyczajowej, książek dających odpowiedzi na wiele ważnych pytań, uczących tolerancji, empatii, radości życia. Majka wybrała do prezentacji swoją ulubioną powieść L. M. Montgomery pod tytułem „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Jurorzy na dużym ekranie obejrzeli 35 prezentacji  z 15 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu sochaczewskiego i biorąc pod uwagę oryginalność wystąpień, poprawność językową, płynność, intonację zdecydowało przyznać 19 nagród i wyróżnień w 3 kategoriach wiekowych.

Gratulujemy Majce zdobycia wyróżnienia w tym prestiżowym konkursie. W nagrodę otrzymała oczywiście książkę, która na pewno umili jej wypoczynek podczas ferii.

Nasza szkolna biblioteka również gorąco zachęca do takiej formy spędzania wolnego czasu. Czytajcie ciekawe książki, sami albo z rodziną. Życzę udanego wypoczynku i przyjemnej lektury. Warto czytać!

Renata Firlej

Biblioteka szkolna ZSS w Erminowie