Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

11-02-2023 16:29

W dniu 09.02.2023r. w Zespole Szkół Specjalnych odbyło się spotkanie z Panią sierżant sztabowy, Mileną Godos, z Zespołu da Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii. Uczniowie aktywnie wysłuchali i obejrzeli prezentację dotyczącą bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Pani policjantka szczegółowo omówiła zagrożenia związane  z przebywaniem w różnych miejscach poza domem, zwróciła uwagę na kontakty z nieznajomymi. Żywa, kolorowa, dynamiczna prezentacja bardzo spodobała się naszym uczniom.
Oprócz bezpieczeństwa w okresie zimowym spotkanie poświęcone było również bezpieczeństwu w internecie. Pani sierżant, Milena Godos, przypomniała uczniom zasady korzystania z internetu i uwrażliwiła na zagrożenia związane z mediami społecznościowymi i kontaktami online.
Bardzo dziękujemy za tak ważną lekcję na temat bezpieczeństwa.
Koordynatorzy ds bezpieczeństwa
Pedagog Renata Gomulińska