#ŻYJ DOBRZE

23-01-2023 09:43

W dniach 9-11 stycznia w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie realizowany był projekt Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej #żyj dobrze.
Uczniowie wzięli udział w warsztatach z panią  pielęgniarką oraz panią psycholog. Dowiedzieli się jak pielęgnować swoje zdrowie psychiczne, jak rozpoznać kiedy dzieje się coś negatywnego z naszą psychiką, jakie zaburzenia mogą nas dotknąć oraz jak możemy sobie pomóc w tej sytuacji, jacy specjaliści mogą nas wesprzeć. Temat zdrowia psychicznego spotkał się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów. W ostatnim dniu warsztatów obyły się ćwiczenia praktyczne w tematyce profilaktyki zdrowia psychicznego. Ćwiczenia miały na celu pokazać jak można na codzień rozładowywać negatywne emocje oraz podnosić nastrój prostymi ćwiczeniami oddechowymi, aromaterapią oraz praktyką z zakresu Yogi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia ZOBACZ

Patrycja Piotrowska-Szewczyk
Karina Kowalczyk-Przywoźna