Wigilijne spotkanie

22-12-2022 23:24

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

Dnia 21.12.2022 roku szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w rolę Maryi, Józefa, pasterzy, aniołów i trzech króli oraz dzieci, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Cieszymy się ogromnie, że w tak wyjątkowym momencie byli z nami rodzice, dziadkowie, nauczyciele, zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych placówek, dyrektorzy, a wśród nich przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, Burmistrz Miasta Sochaczew oraz ksiądz proboszcz parafii św. Bartłomieja w Rybnie- Zbigniew Łuczak i wielu innych wspaniałych gości.

Kiedy część artystyczna dobiegła końca występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Był to bardzo miły dzień przeżyty w ciepłej, świątecznej atmosferze.

Chcemy podziękować przedstawicielom firmy ,, Helio’’ za wielki dar serca dla naszych dzieci. Serdecznie  dziękujemy też wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości. A szczególnie rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku na stół Wigilijny.

Kamila Wojnowska

Kazimiera Ćwiklińska