Świątecznie i piernikowo w Klubie Absolwenta

15-12-2022 14:19

W sobotę 10.12.2022r.  odbyło się w  Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie spotkanie członków  Klubu Absolwenta. Uczestnicy mieli okazję wykazać się inwencją twórczą i własnoręcznie ozdobić świąteczne pierniczki. W rodzinnej atmosferze wśród rozmów i  wspomnień powstały piernikowe arcydzieła. Spotkanie uatrakcyjniło  wspólne  biesiadowanie przy herbatce i słodkościach. Najbardziej wszystkim smakowała pachnąca cynamonem szarlotka wykonana  na zajęciach kulinarnych przez uczniów klas Przysposobienia do Pracy.

Spotkanie absolwentów było też okazją do refleksji na temat tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewanie ulubionych kolęd,  wprowadziło nas w podniosłą atmosferę czekania na cud narodzenia Jezusa. Pięknie przystrojona  na Boże Narodzenie szkoła zachwyciła naszych gości,  świąteczne  dekoracje wykorzystaliśmy do sesji zdjęciowej. Przy pożegnaniu życzyliśmy sobie zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia  i szczęśliwego Nowego Roku oraz kolejnych spotkań  w tym gronie.

Wspólne kolędowanie, biesiadowanie czy udział w warsztatach piernikowych  był  czasem,  który na długo zapadnie w naszej pamięci, dlatego mamy nadzieję, że już w styczniu znowu się  spotkamy.

Renata Gomulińska

Sylwia Kowalczyk