Bo ludzi dobrej woli jest więcej

15-12-2022 09:31

„Bo ludzi dobrej woli jest więcej…”

Już po raz drugi odbyły się w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie TPDowskie MikołajkiKoło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci działające w szkole, wspólnie ze sponsorami z warszawskich instytucji, zgromadziło prezenty dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Przygotowania do spotkania mają wyjątkowy charakter, bo dzieci muszą samodzielnie napisać list do Mikołaja, opowiedzieć o sobie i tym o czym marzą pod choinkę. I to jest najpiękniejsze, że te marzenia zawsze się spełniają!

I tak było 13 grudnia 2022 roku. 31 dzieci spotkało się z Mikołajem i gośćmi z Warszawy. Wspólnie spędzili miło czas  dekorując pierniki, malując bombki, składając świąteczne puzzle, popijając aromatyczną herbatkę z miodem, cytryną, pomarańczą i imbirem. W serdecznej atmosferze uczniowie bawili się i cieszyli wymarzonymi prezentami. Oprócz prezentów Przyjaciele z Warszawy przekazali odzież, książki i piękne czapki- rękodzieło powstało podczas akcji „Od czapy”.

Dziękuję za pomoc Paniom Kamili Wójtowicz, Wiesławie Rosińskiej, Katarzynie Choromańskiej, Adriannie Dragan- Płowik, Ewie Szymańskiej oraz Panu Mariuszowi Cierpikowskiemu.

Małgorzata Tarczyk