Dzień niewidomych i słabowidzących

13-12-2022 10:53

Realizując kolejne zadanie projektu „Każdy inny- wszyscy równi” 7 grudnia zaprosiliśmy do naszej szkoły tyflopedagoga panią Olę Papiernik. Pani Ola przeprowadziła zajęcia, mające na celu przybliżenie problematyki funkcjonowania osób niewidomych i słabowidzących oraz zwróciła uwagę na potrzeby i problemy z jakimi borykają się na co dzień.

Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, w której zostały przedstawione przedmioty i urządzenia ułatwiające funkcjonowanie osób niewidomych i słabowidzących. Następnie uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach praktycznych. Mieli możliwość przekonać się na własnej skórze jak ważny jest zmysł wzroku. Po założeniu specjalnych okularów mogli zobaczyć różne rodzaje stopnia niedowidzenia. Zadaniem uczniów było m.in. napełnienie kubka wodą bez rozlewania oraz rozpoznawanie kolorów. Pani Ola zademonstrowała również sposób poruszania się z białą laską.

Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie ciekawych zajęć.

Ewa Trzcińska

Katarzyna Tyszkiewicz