Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Terapia ręki dla każdego”

19-10-2022 22:06

Dzieci z oddziału przedszkolnego biorą udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Terapia ręki dla każdego".

Pierwsze zadania dotyczyły ogólnej sprawności fizycznej, stabilizacji posturalnej i stabilizacji kończyny górnej. Stabilizacja ciała dotyczy utrzymywania postawy ciała w różnych pozycjach, a także w trakcie ruchów. Dzięki czołganiu, przechodzeniu po krzesełkach, przechodzeniu przez tunelu, zabawy na planszy do gry w twistera chłopcy wzmacniali stabilizację własnego ciała, natomiast poprzez zabawy m.in z piłkami: wymachy na boki, unoszenie nad głową, skłony do podłogi, rzuty piłką do celu, masowanie ściany piłką wzmacniali obręcz barkową.

Wykonywanie takich ćwiczeń korzystnie wypływa na osiągnięcie prawidłowej pozycji ciała podczas rysowania, pisania, jednocześnie wpłynie na sposób trzymania narzędzia pisarskiego.

Ewa Szymańska