Harcerze w kinie

13-10-2022 13:00

W sobotę 8 października 2022r. drużyna harcerzy z Zespołu Szkół w Erminowie wybrała się do kina ,,Odeon" na film ,,Mama Mu wraca do domu". Wizyta w kinie to zawsze trening zachowania w miejscach publicznych, możliwość ćwiczenia swoich umiejętności komunikacyjnych, identyfikowania swoich potrzeb i preferencji. Uczniowie zakupili bilety, wybierając dogodne dla siebie miejsca, mieli szansę zakupu drobnych przekąsek i napojów. W czynnościach tych byli wspierani przez opiekunów oraz mogli liczyć na życzliwą pomoc pracowników kina. Wiele pozytywnych i ciepłych emocji wywołał wybrany film. Prosta, zabawna, lecz przede wszystkim mądra historia dotycząca znaczenia przyjaźni wciągnęła wszystkich widzów i stała się punktem odniesienia do rozmów. Jak radzić sobie z różnicami w relacji? Jak radzić sobie z nieprzyjemnymi uczuciami? Jak ważny jest dom? Na czym polega przyjaźń? Jaka jest nasza natura?
Walorem animacji była łagodna ścieżka dźwiękowa oraz przystępna historia, dotycząca ważnych i uniwersalnych wartości.
Katarzyna Choromańska
Renata Gomulińska