#SPRZĄTAMY DLA POLSKI

07-10-2022 12:16

6 października uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie przyłączyli się do akcji #SPRZĄTAMY DLA POLSKI.

Wszyscy  ochoczo zabrali się do posprzątania wybranego przez nas terenu, którym był  lasek Gawłowski. Niestety zebraliśmy całą masę śmieci, którą w lesie pozostawili… ludzie. Większość odpadów to porzucone butelki, papier, puszki aluminiowe, czyli wszystko to co każdy może zabrać ze sobą i zostawić po sobie porządek. Jest takie powiedzenie: „Miałeś siłę przynieść pełne? Zabierz puste – są lżejsze”.

Udział w akcji miał na celu podnoszenie świadomości ekologicznej, inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Każdego dnia  mamy wpływ na to jak wygląda nasza planeta. Dbajmy o nią najlepiej jak potrafimy!

Ilona Orłowska

Adela Więckowska