Duża akcja – mało śmieci

04-10-2022 14:10

Dnia 29.09.2022r. harcerze z 9 Drużyny Harcerskiej NS „Włóczykije” wzięli udział w sprzątaniu terenu wokół szkoły. Akcja przebiegła bardzo sprawnie, nawet najmniejsze papierki  trafiły do worków. Pogoda nam sprzyjała. Wyjrzało nawet słońce, jakby chciało nam pomóc w sprzątaniu. Byliśmy mile zaskoczeni, że wokół naszej szkoły jest tak  czysto. Zebraliśmy bardzo mało śmieci, co dowodzi, że nasi uczniowie mają utrwalone zasady dbania o Ziemię.

Cieszy nas to, że nasza społeczność jest wyedukowana ekologicznie. Zapewne to zasługa wielu szkolnych  działań  promujących właściwe postawy.  Nasz udział w akcji „Sprzątanie Świata - Polska”, której w tym roku przyświeca hasło ”Myślę, więc nie śmiecę”,  jest  kolejnym krokiem do zmniejszania negatywnego wpływu człowieka na środowisko.  Dumni jesteśmy z tego, że nie tylko harcerze, ale wszyscy uczniowie naszej szkoły rozumieją konieczność dbania o naszą planetę i starają się jej nie zaśmiecać.

Opiekunki drużyny:

Renata Gomulińska