starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

AKTUALNOŚCI SZKOŁA OFERTA TERAPEUTYCZNA PEDAGOG I PSYCHOLOG SPECJALISTYCZNY PUNKT KONSULTACYJNY ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI LAPTOPY DLA SZKOŁY 50 - Lecie Szkoły Przekaż 1% podatku Oddział przedszkolny Wczesne wspomaganie rozwoju Zajęcia pozalekcyjne Pracownie EFS Kąciki zabaw Radosna Szkoła Dokumenty szkolne Samorząd Rekrutacja Kontakt NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA BIP Facebook AKTYWNA TABLICA DLA RODZICÓW Wersja kontrastowa

Półkolonie letnie w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie

05-07-2022 15:28

A A A

Po raz kolejny w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie zorganizowano półkolonie letnie, które trwały od 27 czerwca do 1 lipca 2022 r. 

W pierwszym dniu uczestnicy półkolonii zostali zapoznani z programem półkolonii oraz wspólnie ułożyli regulamin postępowania podczas zabaw, podróżowania autobusem i zachowania w miejscach publicznych. W ramach zajęć profilaktycznych wychowawczynie przeprowadziły pogadankę m. in. z zakresu uzależnień od Internetu,   zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, kształtowania postaw ograniczonego zaufania do osób nieznajomych oraz uświadomienia zagrożeń związanych z uzależnieniami i nałogami.  Następnie uczniowie obejrzeli film edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa podczas wakacji. Półkoloniści w trakcie zajęć plastycznych wykonali plakat promujący zasady bezpiecznych zachowań podczas spędzania wolnego czasu. Posumowaniem dnia były gry i zabawy muzyczno- taneczne oraz sportowe.

We wtorek wybraliśmy się do parku rozrywki „Frajdalandia”. Dzieci z wielką radością wzięły udział  w tym wyjeździe. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji, m.in.: zagrody ze zwierzętami- dzieci miały okazję nakarmić alpaki, kozy, przyjrzeć się z bliska strusiom, świnkom wietnamskim,  Uczestniczyliśmy także w lekcji tematycznej o ekologii i rolnictwie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sokolnicze, podczas których mogliśmy obserwować sowy, jastrzębia i orła. Oczywiście było też dużo zabawy na dmuchańcach i trampolinach. Dzieci przechodziły przez labirynt oraz kreci tunel. Wszystko na świeżym powietrzu, w okolicy lasu i przy pięknej pogodzie, która towarzyszyła nam przez cały dzień.

Kolejnego dnia po przypomnieniu podstawowych zasad poprawnego zachowania w muzeum pojechaliśmy do Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie. Na początku uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych pt. „Myć się czy wietrzyć”. Jak się okazało, historia minionych stuleci jest zaskakująca. Na warsztatach dowiedzieliśmy się, że w przekonaniu naszych przodków woda szkodziła i przybliżono nam sposoby mycia się na sucho. Podczas części praktycznej wykonaliśmy mydła o oryginalnych kształtach i niepowtarzalnych zapachach. Następnie pod czujnym okiem pani przewodnik zwiedziliśmy muzeum poszerzając swoją wiedzę o faktu historyczne związane z Nieborowem. W pałacu podziwialiśmy wnętrza rezydencji z XVII- XIX wieku, oparte na ocalałym wyposażeniu i jego kolekcjach (rzeźba, obrazy, meble, tkaniny, zbiory biblioteczne). Ostatnim etapem wycieczki był pyszne lody.

W czwartek udaliśmy się na niezapomnianą wycieczkę do zagrody „A może Alpaka”. Dzieci mogły  karmić alpaki, jak również głaskać i przytulać się do nich. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat pochodzenia zwierząt, ich hodowli i pielęgnacji. Po karmieniu alpak mogliśmy wziąć je na spacer. To był najbardziej wyczekiwany punkt wycieczki przez uczniów. Alpakoterapia okazała się bardzo ciekawą forma terapii. Alpaki uwielbiają dotyk, tak jak i my. Dotyk uspokaja, zmniejsza poziom stresu i łagodzi różnego rodzaju napięcia. Po powrocie do szkoły pokolorowaliśmy kolorowanki przestawiające zwierzęta spotkane w trakcie półkolonii.

Piątek był dniem filmowo-kulinarnym Uczniowie pojechali do kina „Odeon” w Sochaczewie na film animowany pt. „Minionki: Wejście Gru”. Film dostarczył dzieciom wielu radosnych chwil. Po zakończeniu seansu półkoloniści udali się na warsztaty kulinarne do pizzerii „DaGrasso”. Celem wycieczki było zapoznanie się ze sposobem przygotowywania pizzy, a także uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowanie się w pizzerii. Dzieci skomponowały własną wersję pizzy. Po upieczeniu dzieci przystąpiły do degustacji. Po powrocie do szkoły uczniowie wzięli udział w dyskotece pożegnalnej z konkursami oraz obejrzeli zdjęcia podsumowujące półkolonie.

Półkolonie były bardzo ciekawą i bezpieczną formą spędzania wolnego czasu przez dzieci naszej szkoły w czasie wakacji. Uśmiechy na ich twarzach utwierdziły nas w przekonaniu, że wszyscy i miło i przyjemnie spędzili czas.

Dziękujemy: Starostwu Powiatowemu w Sochaczewie, Urzędowi Miasta Sochaczew, Gminie Miasta Sochaczew, Gminie Borchów.

Patrycja Piotrowska -Szewczyk

Edyta Cybulska

Agata Powideł

Katarzyna Tyszkiewicz

ZOBACZ GALERIE

84136 odwiedzin