Wspaniały sukces w konkursie ogólnopolskim

05-07-2022 14:54

Nasi uczniowie brali udział w Ekoprogramie z charakterem „Ocalimy świat”, organizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Klasy 4a-5-6 um oraz 2-3 PP przez cały rok szkolny 2021/2022 uczestniczyły w zajęciach czytelniczych w bibliotece oraz warsztatach ekologicznych. Uczniowie przygotowywali materiały informacyjne oraz plakaty, jak również specjalny numer gazetki szkolnej „Widziadełko”. Przygotowali projekt proekologiczny – zorganizowali „Szkolny konkurs wiedzy ekologicznej” i przeprowadzili go 22 kwietnia, w Dniu Ziemi. Prezentację swoich działań przesłali do Organizatorów. Już w tym momencie byli szczęśliwi, że wszystko się udało, i że ich starania przyczyniły się do tego, abyśmy mogli wspólnie ocalić świat.

Ale to nie koniec radości! W dniu 23 czerwca zostały ogłoszone wyniki konkursu na najlepszy projekt proekologiczny pilotażowej edycji programu „Ocalimy świat”. Niesamowita wiadomość! Nasza szkoła na pierwszym miejscu!

Zapraszamy do zajrzenia na FB Fundacji, aby zobaczyć to na własne oczy:

A oto nasza prezentacja konkursowa:

Gratulujemy serdecznie naszym młodym działaczom proekologicznym!

Dziękujemy również za współpracę p. Mariuszowi Cierpikowskiemu, który zadbał o oprawę artystyczną konkursu.

Opiekunki projektu

Renata Firlej