Sukces w konkursie dziennikarskim

20-06-2022 06:44

Redakcja naszej gazetki szkolnej „Widziadełko” uczestniczyła w XVIII edycji konkursu powiatowego „Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji”. W poniedziałek 13 czerwca w siedzibie Starostwa w Sochaczewie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie tego konkursu.

Przedstawicielki redakcji „Widziadełka” odebrały dyplom oraz nagrody za zajęcie III miejsca w kategorii prac zespołowych.

Dziękujemy Organizatorom konkursu za to, że dają młodym ludziom możliwość nie tylko rozwijania talentów i zainteresowań, ale także poczucie docenienia, które buduje ich samoocenę. Dzięki temu wierzą, że warto się angażować, warto być aktywnym. To daje nam wszystkim nadzieję, że będziemy żyć w lepszym świecie, gdy tacy wartościowi, mądrzy ludzie dorosną i znajdą w nim dla siebie ważne miejsce, pozwalające kształtować pozytywną rzeczywistość.

Organizatorzy to Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz Szkoła Podstawowa w Budkach Piaseckich, która zainicjowała konkurs, który w tym roku osiągnął już „pełnoletniość”. Od osiemnastu lat oceniane są uczniowskie artykuły, opisujące życie szkolne i lokalne środowisko, oraz gazetki szkolne. Tym razem komisja w składzie: Anna Syperek – Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, Jowita Leszczyńska – redaktor Radia Sochaczew i portalu tusochaczew.pl oraz Agnieszka Mijakowska - Szkoła Podstawowa w Budkach Piaseckich przeczytała 13 artykułów, które wpłynęły na konkurs oraz oceniła 16 gazetek.

Cieszymy się bardzo, że nasi uczniowie należą do świetnego grona laureatów XVIII edycji konkursu. Nasza gazetka „Widziadełko”, wprawdzie przerwami w działalności, ale istnieje już od półwiecza. Mamy więc nadzieję, że będzie się ukazywać dalej i kolejne redakcje uczniowskie będą się uczyły „jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji”, biorąc udział w kolejnych edycjach powiatowego konkursu.

Gratulujemy sukcesu naszym młodym redaktorom!

Opiekunki gazetki szkolnej ZSS w Erminowie

Katarzyna Choromańska