Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie

20-06-2022 06:41

Dnia 10.06.2022r uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie byli z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie. Wycieczka odbyła się w ramach zajęć treningu umiejętności społecznych.

Pani sierżant Emilia Jaroszkiewicz bardzo ciepło nas powitała i oprowadziła po nowym budynku komendy. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć „Przyjazny pokój przesłuchań dzieci”, posiedzieć w prawdziwym radiowozie, przymierzyć policyjną czapkę i ubrać się w policyjny strój ochronny. Mogliśmy  obejrzeć też miejsce, gdzie przebywają tymczasowo zatrzymani. Pokazano nam też lustro weneckie i wyjaśniono, na jakiej zasadzie działa.  Pani  sierżant Emilia Jaroszkiewicz bardzo ciekawie opowiadała  o pracy policji, tajnikach daktyloskopii  oraz  przypomniała uczniom o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji. Zwiedzający zadawali wiele pytań, na każde uzyskiwali wyczerpującą odpowiedź. Wycieczkę zaliczamy do wyjątkowo udanych, dowiedzieliśmy się  mnóstwa interesujących rzeczy, mogliśmy z bliska przyjrzeć się pracy policji i  sprzętom, z jakich korzysta.

Po zwiedzaniu udaliśmy się do cukierni na lody, które uczniowie samodzielnie kupowali. To także jeden z elementów rozwijania kompetencji społecznych.

Pragniemy bardzo podziękować pani  sierżant Emilii Jaroszkiewicz  z Wydziału Prewencji  Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej,  Nieletnich i Patologii za cierpliwość, życzliwość i poświęcony nam czas. Dziękujemy też Panu Komendantowi Policji w Sochaczewie za umożliwienie nam zwiedzenia  nowej siedziby.

Renata Gomulińska

Sylwia Kowalczyk