Festiwal Twórczości Wszelakiej „Erminówka II”

07-06-2022 14:05

Święto twórczości, festiwal radości i integracji środowisk związanych z osobami niepełnosprawnymi województwa mazowieckiego – tym właśnie jest „Erminówka”, która już po raz drugi odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie.

W dniu 2 czerwca na scenie plenerowej wystąpili uczniowie i podopieczni zaproszonych placówek specjalnych, a także gość specjalny: piosenkarz Dario Isidoris. Na widowni, obok społeczności szkolnej, zasiedli nasi mili goście: patroni festiwalu, przedstawiciele powiatu oraz miasta Sochaczew, wójtowie, dyrektorzy placówek zaproszonych na festiwal oraz zaprzyjaźnionych placówek z terenu naszego powiatu. Byli wśród nas również przedstawiciele mediów.

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy zechcieli u nas wystąpić. Wśród prezentacji festiwalowych były występy wokalne reprezentacji SOSW im. Jana Pawła II w Gostyninie oraz SOSW Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie. Zespół z SOSW im. płk. Jerzego Strzałkowskiego w Lesznie zaprezentował śpiew oraz recytację wierszy, zaś Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie przedstawił wokalno-taneczny występ grupy artystycznej „Mocarze”. ZS im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim uraczył nas koncertem, który zagrała Orkiestra JAKATAKA. Kółko teatralne z ZSS w Erminowie przedstawiło „Baśń o Jasiu Głuptasiu”, który okazał się mądrzejszy, niż się wszystkim zdawało i otrzymał w nagrodę rękę księżniczki Basiulindy. Uczniowie z Erminowa dodatkowo zaśpiewali dla zgromadzonych gości, a nauczyciele pokazali teatrzyk o Kaczce Dziwaczce. Twórczą atmosferę naszego festiwalu wzmocnił jeszcze występ teatralny dziewcząt z MOW „Dom na Szlaku” w Załuskowie.

Wszyscy młodzi artyści otrzymali pamiątkowe zdjęcia ze skrzydłami, z którymi mogli się poczuć jak prawdziwe gwiazdy. Skrzydła mają nam przypominać o tym, że nie ma rzeczy niemożliwych, że uskrzydlają nas marzenia i warto dążyć do ich realizacji. Oczywiście każdy występujący zespół dostał także dyplom i nagrody, a także specjalne medale z logo festiwalu „Erminówka”.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w czasie „Erminówki II”. Dziękujemy za to, że byli z nami, kiedy załamała się pogoda i dodawali nam otuchy wśród strug deszczu i podmuchów zimnego wiatru. Dziękujemy za to, że uśmiechy nie znikały z ich twarzy nawet wtedy, a także za to, że bawili się razem z nami w ogrodzie sensorycznym, gdy już wyszło słońce. To właśnie ta atmosfera przyjaźni i radosnej wspólnoty sprawia, że chcemy co roku spotykać się na Festiwalu Twórczości Wszelakiej w Erminowie.

Dziękujemy również wszystkim, którzy ofiarowali nam swoją pomoc i wsparcie w przygotowaniu i przeprowadzeniu festiwalu. Dzięki naszym darczyńcom mogliśmy ugościć uczestników imprezy zarówno gorącym posiłkiem, jak i różnego rodzaju przekąskami, własnej roboty chlebem ze smalcem, a także słodyczami i ciastem, mogliśmy poczęstować każdego jogurtem i lodami, a nawet watą cukrową. Dzięki zaprzyjaźnionym grupom wolontariuszy łatwiejsza była obsługa stoisk z atrakcjami, takimi jak malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków, modelowanie baloników, czy zabawa fantowa. Dzięki rodzicom „Erminówka II”, podobnie jak poprzednia edycja festiwalu, miała swój specjalny tort. Dzięki piosenkarzowi Dario Isidorisowi, który zechciał wystąpić na erminowskiej scenie, zakończenie naszej imprezy było wyjątkowo spektakularne, włoskie rytmy porwały wszystkich do tanecznej zabawy, były też wspólne zdjęcia, autografy i mnóstwo pozytywnych emocji.

Mamy wielką nadzieję, że Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie będzie mógł otwierać swoją scenę plenerową i ogród sensoryczny co roku dla uczestników i gości Festiwalu Twórczości Wszelakiej „Erminówka”. To wielka przyjemność spotykać się na integracyjnej imprezie w tak licznym, życzliwym i coraz bardziej zaprzyjaźnionym gronie.

Jak to wyśpiewaliśmy w ostatniej zwrotce naszej festiwalowej piosenki: „Połączył nas wspaniały czas, chcemy za rok znów spotkać Was, więc Erminówka dziękuje dziś, że zachcieliście z nami być”!

Swoją obecnością zaszczycili nas:

Starosta Powiatu Sochaczewskiego Jolanta Gonta

Szef Kancelarii Ministra Macieja Małeckiego Michał Orliński

Wiceburmistrz Sochaczewa Marek Fergiński

Dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji Urszula Opasiak

Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Sochaczew Arkadiusz Karaś

Dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego w Sochaczewie Danuta Szewczyk-Kozłowska

Wójt Gminy Nowa Sucha Maciej Mońka

Wójt Gminy Iłów Paweł Kraśniewski

Wójt Gminy Brochów Piotr Szymański

Pani Beata Brymora

Dyrektor ZS im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim Agnieszka Klonowska