Spotkanie w kinie Odeon

24-05-2022 10:59

W sobotę 21.05.2022r. Klub Absolwenta i chętni uczniowie klas ponadpodstawowych Zespołu Szkół w Erminowie spotkali się w kinie ,,Odeon" w Sochaczewie.
Po powitaniu i radosnych rozmowach wszyscy samodzielnie dokonali wyboru miejsca w sali kinowej, zakupili bilet oraz wedle życzenia popcorn i colę. Oglądany film był polską, rodzinną komedią ,,Za duży na bajki", przedstawiającą chłopca imieniem Walduś. Główny bohater marzy o sławie i karierze e- sportowca, dlatego najchętniej całymi dniami siedziałby przed komputerem i trenował. Nadopiekuńcza, samotna mama pozwala mu na to, w konsekwencji chłopiec nie potrafi nawet zaparzyć herbaty. Niestety wszystko się zmienia, gdy mama musi iść na badania do szpitala, a Walduś trafia pod opiekę zwariowanej ciotki Marioli. Przeżycia chłopca związane z chorobą mamy, relacjami z rówieśnikami, pierwsze zauroczenie i zakochanie bardzo zainteresowały uczniów, absolwentów i ich rodziców. Poczucie humoru w filmie i obecność ważnych tematów: potrzeby podążania za marzeniami, kontaktów rodzinnych, wartości prawdy i szczerej rozmowy, sprawiło, że pobyt w kinie nie był tylko rozrywką. Problemy, doświadczenia i emocje Waldka były bliskie uczniom i absolwentom. Wszyscy wyszli wzruszeni z filmu, wspólnie wymieniali wrażenia i wnioski z tej mądrej historii, przedstawionej w lekki, przystępny sposób.
Opiekunki Klubu Absolwenta