Sensoryczny Dzień Ziemi

26-04-2022 09:19

22 kwietnia 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Tego dnia zorganizowane zostały zajęcia sensoryczne dla uczniów młodszych klas i zespołów rewalidacyjno-wychowawczych.

Dzieci dowiedziały się, jakie dary ma dla nas nasza planeta, co ją zatruwa i niszczy oraz jak troszczyć się o przyrodę i ją chronić. Panie Małgorzata Tarczyk i Kamila Wójtowicz przygotowały sensoryczną makietę Ziemi, która stworzona została z naturalnych materiałów, a także z odpadów i śmieci. Była to jednocześnie ścieżka sensoryczna, która miała za zadanie pobudzić receptory dotykowe znajdujące się w stopach i dłoniach. Zabawy na macie pozwalały rozwinąć sprawność motoryczną, równowagę i koordynację ruchową. Zróżnicowana i kolorowa makieta pobudzała wyobraźnię i stymulowała wszystkie zmysły. Na koniec wszyscy zaśpiewali piosenkę z gestami pt. „Moja planeta Ziemia”.

Małgorzata Tarczyk

Kamila Wójtowicz