Sukces w konkursie Zrób-My Nasz-Film

13-04-2022 09:28

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Erminowie po raz kolejny przystąpili do konkursu Zrób-My Nasz-Film „Historie zapisane w obrazie”, zorganizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. To była już jego V edycja.

Celem konkursu było zainspirowanie do tworzenia własnych opowieści, „filmowych portretów” oraz pokazanie różnorodności postrzegania rzeczywistości najbliższego środowiska.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa mazowieckiego i obejmował dwie kategorie tematyczne:

- dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Filmowy wehikuł czasu – wczoraj, dziś, jutro”

- dla uczniów szkół ponadpodstawowych pod hasłem „ Daleko i blisko – kalejdoskop faktów i wizji”.

Uczniowie z klasy 5-6um – Karina Ziółkowska, Michał Flakowski i Damian Marczak – zdobyli NAGRODĘ SPECJALNĄ za film „Sochaczew wczoraj, dziś i jutro”.

Jury doceniło:

„- pomysłowe nagranie narracji filmu;

– zastosowanie syntezatora mowy w celu poprawy czytelności w komentarzu filmu dla odbiorców o specjalnych potrzebach edukacyjnych;

– świadectwo wrażliwości autorów oraz ich ciekawości umożliwiającej odkrywanie świata wokół nich przekazane w dokumentalnej formie;

– pokazanie otoczenia bliskiego uczniom i ciekawie opowiedzianą historię o szczególnych jego miejscach – doświadczonych przez lata, od zmian cywilizacyjnych i wojen przechodzących w tym regionie;

– bogatą dokumentację historyczną stanowiącą materiał edukacyjny.”

DYPLOM UZNANIA otrzymał uczeń klasy 3Pau Kacper Zygmunciak za film „Bzura” jury doceniłopodjęcie wyzwania i stworzenie ciekawej dokumentacji losów lokalnego klubu sportowego Bzura. Autor dał szansę poznania zmiennych dziejów zawodników i pasjonatów piłki nożnej.”

Dyplomy i nagrody osobiście wręczyły uczniom Pani Starosta Jolanta Gonta oraz Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych, Pani Renata Karaś.

Raz jeszcze gratulujemy ekipie filmowej i życzymy dalszych sukcesów!

Koło fotograficzne