Wycieczka do kina

11-04-2022 09:39

W dniu 8 kwietnia 2022 roku klasy 3au, 4a,5-6um, oddział przedszkolny oraz oddziały rewalidacyjno - wychowawcze wraz z wychowawczyniami wybrały się do kina Odeon w Sochaczewie na film animowany pt."Ella Bella Bingo".
Celem wycieczki do kina było nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, poznanie nowych miejsc z zakresu kultury, kształtowanie nawyku kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, rozwijanie zainteresowań, integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.
Uczniowie starszych klas mieli okazje samodzielnie kupić napoje tym samy rozwijali umiejętność radzenia sobie w sytuacjach życia codziennego.
Kino Odeon we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm organizują projekcje filmowe w ramach Kina przyjaznego sensorycznie. W trakcie seansu filmowego światła były przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku, dźwięk był nieco przyciszony, by nie ogłuszały osób nadwrażliwych, nie były wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi, na sali znajdowała się mniejsza liczba osób, w trakcie seansu można było komentować film, śpiewać piosenki razem z bohaterami, tańczyć razem z nimi, wyrażać ekscytację oraz wędrować po sali. Wejście i wyjście na salę odbyło się tą samą drogą, co zmniejszyło lęk przed nowym miejscem i ułatwiło poruszanie się w przestrzeni kina, dzięki czemu nasi uczniowie czuli się bezpiecznie i komfortowo.
Po obejrzeniu filmu, uczniowie dostali prezenty w postaci kolorowanek i książek. Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom kina Odeon za tak wspaniałe przyjęcie nas!

Agata Powideł