Na spektaklu Błękitny Kapturek

06-04-2022 12:29

W dniu 5 kwietnia 2022 roku starsze klasy Szkoły Podstawowej oraz kilka klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyły w wycieczce do Sochaczewa. Zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźnioną Szkołę Podstawową nr 4 z oddziałami integracyjnymi na spektakl pt. "Błękitny Kapturek".  Przedstawienie zostało przygotowane przez nauczycieli  tej szkoły, którzy stworzyli grupę teatralną o nazwie Belfry Band.
Wprowadzili nas oni w niezwykły świat znanych wszystkim bajek i pokazali, co mogłoby się stać, gdyby złośliwe wróżki pozamieniały baśniowe postacie i wywróciły znany nam wszystkim świat do góry nogami. Przedstawienie było bardzo zabawne, piękna scenografia oraz kreacje aktorskie sprawiały, że czuliśmy się  jak w prawdziwym teatrze. Całemu wydarzeniu towarzyszył kolor niebieski, który, jak wiemy, jest symbolem Dnia Świadomości Autyzmu, przypadającego 2 kwietnia każdego roku. W taki właśnie sposób Szkoła nr 4 chciała uczcić  ten wyjątkowy dla nas dzień.
Po spektaklu wybraliśmy się na spacer do kawiarni Sweet Cafe. Czekał tam na nas słodki poczęstunek. Spędziliśmy miły czas w gronie przyjaciół z ciastkiem i zdrowym sokiem.
Wycieczka sprawiła nam dużo radości. Bardzo stęskniliśmy się za wspólnymi wyjazdami, które uniemożliwiał nam czas pandemii.
Teraz czekamy na przyjście prawdziwej wiosny i już planujemy kolejne wyprawy.
Kamila Karasek
Danuta Gierczak