Spotkanie z pisarzem

28-02-2022 11:36

W naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie – gościł u nas pisarz Grzegorz Kasdepke! Jest to nasz ulubiony autor książek dla dzieci. Nie tylko my zresztą go lubimy. Jego książki, których napisał już kilkadziesiąt (prawdopodobnie około pięćdziesięciu, sam nie mógł się doliczyć z całą dokładnością), są czytane w Polsce i na całym świecie, wielokrotnie nagradzane i cieszą się dużą popularnością.

Nasz gość opowiedział o swoich książkach, nawet poczytał fragmenty, porozmawiał i odpowiedział na wszystkie pytania naszych uczniów, chociaż niektóre wcale nie były takie łatwe!

Natalka pytała na przykład o to, czy zdarza się panu Kasdepkemu utknąć w trakcie pisania w martwym punkcie i nie móc ruszyć dalej. Przyznał się nam, że tak bywa, ale podpowiedział również sposoby na poradzenie sobie z taką sytuacją: wystarczy się na krótki czas oderwać od pracy, może wyjść na spacer, trochę poleniuchować, byle nie za długo – i to powinno pomóc w przełamaniu chwilowego zastoju.

Dzięki temu, że pan Kasdepke chętnie odpowiadał na pytania i wszystkie traktował poważnie, mogliśmy dowiedzieć się także, dlaczego postanowił zająć się pisarstwem – wiele na to wskazywało już w dzieciństwie pana Grzegorza, ale decydującym czynnikiem okazały się narodziny jego syna, Kacpra. Usłyszeliśmy również ciekawą historię o tym, jak to wybuch pandemii zastał naszego autora w Australii. Napisał w tym czasie swoją najnowszą książkę „Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę”. Tu musimy się pochwalić: otrzymaliśmy ją na pamiątkę spotkania, oczywiście z dedykacją!

Jesteśmy bardzo wdzięczni panu Grzegorzowi Kasdepkemu za odwiedziny w naszej szkole, jak również dziękujemy Fundacji „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom” za umożliwienie spotkania z autorem. A także za nadesłaną paczkę z najnowszymi książkami dla dzieci oraz upominkami dla naszych uczniów.

Spotkanie z pisarzem było wielkim wydarzeniem w naszej szkole. Dodatkowo zbiegło się w czasie ze szkolnymi obchodami tłustego czwartku (24.02.), dzięki czemu był to jedyny taki czwartek, kiedy to nie pączki były najważniejsze.

Wszyscy w szkole są oczarowani spotkaniem z panem Kasdepkem. Dorośli są pod wrażeniem łatwości, z jaką nawiązał kontakt z uczniami (spotkanie zorganizowano w przestronnym korytarzu, aby bezpiecznie mogła w nim uczestniczyć cała społeczność szkolna), dzieci zachwycone spotkaniem z pisarzem (wcale nie było nudno, niektórzy mówili potem, że uśmiali się tak bardzo, aż ich brzuchy rozbolały), zdobywcy autografów również w euforii.

Dziękujemy z całego serca za to spotkanie!

Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie