Erminów pamięta

09-11-2021 09:29

W dniu 4.11.2021 klasy 2-3Pau, 3 PPb, 1-2Pu oraz 1Pau wraz z wychowawcami odwiedziły wojskowy cmentarz w Granicy, mieszczący się w Puszczy Kampinoskiej. Wycieczka ta miała na celu upamiętnienie żołnierzy, którzy walczyli i zginęli za naszą Ojczyznę. Dbając o miejsca pamięci, ważne dla naszego kraju i regionu, chcemy wyrazić wdzięczność i szacunek dla tych, którzy przelali krew w imię wolności. Podczas wycieczki poznaliśmy historię cmentarza w Granicy, zapaliliśmy znicze na grobach żołnierzy i pomodliliśmy się za Ich dusze. Odwiedzenie tego miejsca było także naszym znakiem pamięci w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła Pamięta".
Spacerując po Puszczy Kampinowskiej mieliśmy też niezwykłe szczęście zobaczyć niezwykły symbol tego miejsca czyli łosia.
Kamila Karasek