Wiklinowe warsztaty

03-11-2021 10:28

W ostatni słoneczny piątek października w naszej szkole odbyły się warsztaty plecionkarskie, które poprowadził dla nas Wojciech Świątkowski - mistrz wikliniarstwa i plecionkarstwa. Pan Wojciech nie pierwszy raz udzielał naszym uczniom wskazówek dotyczących pracy z wikliną oraz informacji związanych z jej uprawą. Na co dzień prowadzimy w szkole zajęcia wikliniarskie oraz mamy własne poletko wikliny. Rozwijamy w uczniach pasję tworzenia wyrobów z ekologicznych materiałów.
Warsztaty są dla uczniów formą nie tylko nauki, ale integracji z grupą i emocjonującym przeżyciem. Wykonane samodzielnie lub z pomocą koszyczki sprawiły uczniom radość. Dziękujemy raz jeszcze Panu Wojtkowi za twórczy czas warsztatów.
Danuta Gierczak