Dzień Dziecka w Erminowie

08-06-2021 10:21

1 czerwca odbyło się wielkie świętowanie w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie. Impreza zorganizowana była z zachowaniem środków bezpieczeństwa na terenie szkoły i Ogrodu Sensorycznego. Uczniowie korzystali z atrakcji na wynaczonych stanowiskach w małych grupach.

Zorganizowano dla uczniów: zabawy sensoryczne, pokaz baniek mydlanych, zaplatanie kolorowych warkoczyków, kręcenie długich balonów, malowanie farbami w Ogrodzie Sensorycznym na przezroczystej folii. Odbył się festiwal kolorów z użyciem proszka holi. Dzieci i młodzież ćwiczyły zręczność podczas łowienia kolorwych rybek z cukierkami w barwnym basenie, za pomocą sitka.

Koło prozdrowotne działające na terenie szkoły zorganizowało degustację zdrowych past oraz loterię fantową. Koło ekologiczne prowadziło eko gry planszowe. Odbyły się liczne zawody sportowe oraz mecz nauczyciele kontra uczniowie w Korfballa. Szkołę odwiedził zastęp Straży Pożarnej Komendy Powiatowej w Sochaczewie. Uczniowie zapoznali się z zawodem strażaka i jego atrybutami, zwiedzili wóz strażacki. Dużą radość u dzieci wywołała rozstawiona przez strażaków kurtyna wodna.

Mama naszej uczennicy Julii Dmowskiej przygotowała tort z jadalnymi kwiatami, Elżebieta Niedziela zasponsorowała lody dla wszystkich uczniów. Zabawę zwieńczyła dyskoteka i zabawy ruchowe przy muzyce oraz poczęstunek.

Patrycja Piotrowska-Szewczyk

Marietta Brodecka