Dzień Matematyki

16-03-2021 21:03

10 marca 2021 r obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. Wiemy, że matematyka zajmuje szczególne miejsce wśród wszystkich nauk, uważana jest za "Królową nauk".

Matematyka, to nie tylko trudne zadania, "suche liczby" i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

Na wielu twarzach, można było dostrzec uśmiech i zdumienie. Już nikt nie może mieć wątpliwości, że matematyka potrafi być przyjemna, interesująca i dawać radość. Klasy 1-3 miały do przygotowania trzy zadania: okrzyk matematyczny, plakat oraz reklamę matematyki.

Naszym celem było zainteresowanie i zmobilizowanie uczniów do wspólnej zabawy. Zaangażowanie w rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz pokaz zadań przygotowanych przez klasy, przerosło nasze oczekiwania !

Drodzy uczniowie, pamiętajcie że matematyka jest Królową Nauk, wykorzystacie ją również podczas lekcji z innych przedmiotów. Bez matematyki nie da się żyć i dlatego trzeba się jej uczyć.

Dziękujemy za wspólna zabawę.

Organizatorzy: koło matematyczne

Iwona Stachlewska, Karina Kowalczyk - Przywoźna