Książka na ferie

22-12-2020 18:50

Przed nami długi czas wypoczynku: najpierw przerwa świąteczna, a potem ferie zimowe. Biblioteka szkolna jak co roku zaprasza Was serdecznie do udziału w konkursie plastyczno-literackim „Książka na ferie”.

Polecam udział w tym konkursie jako dobry sposób na spędzanie wolnego czasu. To może być naprawdę przyjemne i ciekawe: czytanie książek, może wspólne z rodzicami lub rodzeństwem, oglądanie ilustracji, a potem wykonanie własnego plakatu, który zachęci innych do sięgnięcia po tę książkę. A potem może zdobycie nagrody w konkursie? Jeżeli ktoś woli pisanie niż prace plastyczne, może wyrazić swoje zdanie o przeczytanej książce w krótkiej recenzji, którą również można nadesłać na konkurs.

Szczegóły zawarte są w załączonym regulaminie, każdy może się zapoznać z zasadami konkursu i kryteriami oceniania prac.

Termin nadsyłania prac: do 12 lutego 2021 roku.

Sposób składania prac: przekazanie oryginałów do biblioteki szkolnej lub nadesłanie zdjęć drogą mailową na adres r.firlej@erminow.pl

Zwrócę Waszą uwagę na jedną ważną sprawę. Zazwyczaj Wasz udział w konkursie zaczynał się od wypożyczenia książki ze szkolnej biblioteki. Wiem, że nie każdy z Was miał taką możliwość w tym roku, ze względu na to, że mieliście zdalne lekcje. Jeżeli nie macie w domu książki, wypożyczonej ze szkolnej biblioteki, możecie równie dobrze skorzystać z książek, które posiadacie w swoich domowych biblioteczkach. Dzięki temu będziecie mieli okazję pokazać nam swoje ulubione domowe książki! Jesteśmy bardzo ciekawi, co lubicie czytać, jakie książki najbardziej Wam się podobają.

A kiedy już wrócimy do szkoły, zachęcam serdecznie do korzystania z nowości książkowych, które wzbogaciły nasz szkolny księgozbiór w tym roku. Są naprawdę bardzo ciekawe! Sami zobaczcie – zajrzyjcie na wirtualną wystawę tych książek, którą specjalnie dla Was przygotowałam. Znajdziecie tam tytuły, które według Waszych propozycji miały się znaleźć w Bibliotece Marzeń. Są teraz w naszej szkole, tylko czekają na Was – na swoich pierwszych, najmilszych Czytelników. Biblioteka na Was czeka!

Serdecznie zapraszam do korzystania ze szkolnej biblioteki oraz oczywiście – do udziału w konkursie „Książka na ferie”.

Renata Firlej, bibliotekarka szkolna