Życzliwi bądźmy

08-12-2020 19:27

Najlepszym lekarstwem, którego nie można przedawkować, to….. życzliwość drugiego człowieka.

Człowiek życzliwy, to człowiek przyjaźnie usposobiony, uprzejmy, pomocny, bezinteresowny, wrażliwy na potrzeby innych. Stare przysłowie mówi: „Uprzejmość jest cennym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi”. Któż z nas nie chciałby posiadać takiego klucza?

„Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”

Czyny życzliwości dla siebie samych i innych wokół są bardzo różne np.:

- zrób coś dla siebie i innych (zakupy, porozmawiaj, wysłuchaj)

- znajdź czas dla najbliższych

- uśmiechnij się do nieznajomego i samego siebie

- okaż zrozumienie dla innych w kłopocie

- nie żałuj drobnych gestów i miłych słów

- uważnie słuchaj

- zrób drobną niespodziankę (kup dobrą herbatkę, podaruj kwiatek)

- używaj czarodziejskich słów: proszę, przepraszam, dziękuję

- świętuj z rodziną każdego dnia np.: w czasie kolacji

- wymyśl swój własny „klucz” życzliwości

Nie szukaj szczęścia, ale dawaj je innym, a wtedy samo przyjdzie do Ciebie.

Dobre uczynki zmieniają życie, a życzliwi żyją piękniej i lepiej. Nie patrzmy obojętnie na krzywdę ludzi, nie bądźmy zatopieni w swoich telefonach bez zwracania uwagi na otoczenie.

Życzliwość jest zaraźliwa w tym dobrym znaczeniu słowa. Musi tylko pojawić się ta jedna osoba, która wykona pierwszy krok. Dzięki życzliwości innych zmniejsza się poczucie izolacji i osamotnienia, buduje empatię, której w dobie pandemii tak bardzo brakuje. Łatwiej okazywać życzliwość rodzinie, bliskim niż zupełnie obcym osobom. Osoby otoczone przyjaciółmi są szczęśliwe, zdrowsze, rzadziej chorują i dłużej żyją…..A te, które ciężko chorują i przechodzą przez traumatyczne doświadczenia mają większą szansę, by dojść do siebie lub pokonać chorobę. Znaczenie ma nie tylko liczba przyjaciół, ale także jakość naszych relacji. Im głębsze i bogatsze, tym zdrowiej dla nas.

Osoby życzliwe wobec innych czują się bardziej spełnione. Tego właśnie sobie życzmy.

Szczepionka w uśmiechu i życzliwych pozdrowieniach jest dostępna od zaraz!!!

Powodzenia!

Serdeczności przesyłają