Dzień Języków Obcych

12-10-2020 21:46

„...words, don`t come easy....”

W czwartek, 8 października w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie odbyła się audycja z okazji Dnia Języków Obcych, który obchodzony jest na całym świecie 26 września. Podczas audycji, która odbyła się przez szkolny radiowęzeł, uczniowie przedstawili kilka faktów dotyczących języków obcych na świecie, m. in. ilości języków na świecie, ilości osób mówiących różnymi językami, rodzin językowych. A także, jakie są korzyści ze znajomości innych języków.

„...words, don`t come easy...”

Po teoretycznym wstępie, uczniowie przeczytali na role opowiadanie z elementami języka angielskiego pod tytułem „Chicken-Licken”. Jest to opowiadanie o naiwnym kurczaku, któremu w podróży do Króla towarzyszyli: Henny-Penny, Ducky-Lucky, Cocky-Locky, Drakey -Lakey i Goosey-Loosey.

Milena Stępniak