starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

LAPTOPY DLA SZKOŁY OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI Aktualności 50 - Lecie Szkoły Historia Przekaż 1% podatku O nas Street View Nowa szkoła w Erminowie Patron Rewalidacja Oddział przedszkolny Wczesne wspomaganie rozwoju Zajęcia pozalekcyjne Pracownie EFS Kąciki zabaw Radosna Szkoła PEDAGOG I PSYCHOLOG SPECJALISTYCZNY PUNKT KONSULTACYJNY Dokumenty szkolne Kalendarz roku szkolnego 2022/2023 Samorząd Oferta edukacyjna Rekrutacja Kontakt NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA BIP Facebook AKTYWNA TABLICA DLA RODZICÓW Wersja kontrastowa

Integracja polisensoryczna

A A A

 


 
     
Zobacz: Galeria Sala Światła

Sala Doświadczania Światła to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie z ograniczonym dopływem światła dziennego. Wyposażona ona jest w różnorodne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów – dotyku, wzroku, słuchu, równowagi, węchu i smaku. Urządzenia te dostarczają naszym uczniom różnego rodzaju bodźców, których są pozbawieni w życiu codziennym lub mają problemy z ich odpowiednim wyodrębnieniem. Terapia w Sali, poprzez indywidualnie dostosowaną stymulację i aktywizację wybranego zmysłu umożliwia znalezienie nowej drogi dotarcia do dziecka, którego zaburzenia utrudniają prawidłową komunikację i podjęcie aktywności. 

Sala umożliwia lepsze poznawanie i doświadczenie świata, ułatwia odbiór i interpretację bodźców pochodzących z otoczenia, a także zapewnia odprężenie, wyciszenie i wypoczynek. Sala ta to świat przeżyć, w którym dziecko czuje się dobrze, ma swobodę i możliwość wyboru bodźców o raz czas koncertowania się na nich. Zajęcia w Sali Światła zapewniają komfort psychiczny i bezpieczeństwo dziecka. Ponad to relaksują, wyciszają i zachęcają do nawiązywania kontaktu i współdziałania z drogą osobą, pomagają pokonywać lęk. 

Zajęcia w Sali Doświadczenia Światła przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci i młodzieży :
- niepełnosprawnych intelektualnie
- z autyzmem
- z mózgowym porażenie, dziecięcym
- z zaburzeniami na tle nerwicowym
- z zaburzeniami emocjonalnymi
- nadpobudliwych psychoruchowo.

 

63529 odwiedzin