Wigilia w Erminowie

20-12-2019 21:32

(…) Otulmy się magią świątecznych dni jak ciepłym szalem. Kolorowymi lampkami nacieszmy oczy, dźwiękami kolęd uradujmy uszy, serca wypełnijmy serdecznościami. Zapomnijmy o wszystkim, co smuci i boli. Wybierzmy się na wędrówkę z Maryją i Józefem. Zabierzmy się z pasterzami i Mędrcami do Dzieciątka. Przyjdźmy do Tego, który daje wiarę, że to co niemożliwe, to co trudne, daje życie. Przyjdźmy do Tego, który daje Miłość (…)

18 grudnia 2019r. w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie odbył się wyjątkowy spektakl – Jasełka, w wykonaniu uczniów i ich rodziców. Był to wspaniały debiut rodziców.

Swą obecnością zaszczycili nas: ks. mgr Andrzej Sałkowski, Starosta Powiatu Sochaczewskiego Jolanta Gonta, Wiceburmistrz Sochaczewa Marek Fergiński, Przewodniczący Rady Miasta Sylwester Kaczmarek, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Danuta Szewczyk – Kozłowska, Wójt Gminy Rybno Damian Jaworski, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Zofia Berent, Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Joanna Michałowska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Katarzyna Kajak, Krzysztof Wasilewski, Dyrektor Urzędu Pracy Marlena Kowalska, Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Gen. Tadeusza Kutrzeby Agnieszka Ambroziak, Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr.4 z Oddziałami Integracyjnymi Monika Radwańska Komosa, Dyrektor Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Giżycach Kamila Gołaszewska – Kotlarz, Dyrektor Miejskiego Żłobka Integracyjnego w Sochaczewie Ewa Lempke, Kuratorzy Sądowi dla Nieletnich przy Sądzie Rejonowym w Sochaczewie, dr Elżbieta Matuszewska – Woźnica, Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie Zespół ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii, Prezes NZOZ Pielęgniarskich Środowisk Ambulatoryjnych Ewa Kwiatkowska.

Dziękujemy darczyńcom, sponsorom oraz tym wszystkim, którzy tego dnia razem z nami przeżywali radość z Narodzenia Pana Jezusa.

(…) Kiedy zasiądziemy do stołu w ten najpiękniejszy wieczór w roku, w wieczór narodzin Syna Bożego, kolęd, płatków śniegu, ciepła i spokoju, pomyślmy o człowieku, który jest od nas na odległość myśli… Zanućmy pieśń o Bożym Narodzeniu z człowiekiem, który jest na odległość naszego głosu (…)

Kazimiera Ćwiklińska, Katarzyna Choromańska