Na Jarmarku Adwentowym w Gawłowie

03-12-2018 14:14

W niedzielę 2 grudnia wzięliśmy udział w niezwykłym wydarzeniu – Gminnym Jarmarku Adwentowym, który już po raz trzeci odbył się w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Gawłowie.

Pierwsza niedziela adwentu rozpoczyna radosne oczekiwanie na Boże Narodzenie. Jarmark w Gawłowie rozkłada dla odwiedzających pełen wachlarz bożonarodzeniowych atrakcji: są stoiska z rękodziełem i produktami świątecznymi, degustacja dań świątecznych i regionalnych, niespodzianki dla dzieci i dorosłych, zabawy, warsztaty, upominki i nagrody, a nawet stajenka ze zwierzętami. Wszystko przy dźwiękach kolęd i pastorałek, granych i śpiewanych na żywo przez dzieci i młodzież, a także w wykonaniu Sochaczewskiej Orkiestry Dętej.

W tym roku Organizatorzy zaprosili wszystkich do udziału w Konkursie Kolęd i Pastorałek. Nasza szkoła zgłosiła do niego dwóch uczniów, a także przygotowała specjalny występ – jak to określiła prowadząca imprezę Izabela Goryniak„wielopokoleniowego chóru”, w którym śpiewali uczniowie oraz nauczyciele ZSS w Erminowie, wraz z własnymi dziećmi, przy akompaniamencie naszego nauczyciela muzyki, Jarosława Boszko.

Śpiewanie dla uczestników Jarmarku Adwentowego sprawiło nam wielką radość, a nasi uczniowie zostali docenieni przez konkursowe jury. Bartłomiej Rutkowski zajął I miejsce, wykonując utwór „To dla nas przyszedłeś na świat”, zaś Piotr Radomski został wyróżniony za pastorałkę „Leć kolędo w świat”. Jesteśmy bardzo dumni z naszych utalentowanych młodzieńców.

Czy święta mogą być w pełni udane bez zapachu piernika? Na pewno Jarmark Adwentowy w Gawłowie nie byłby kompletny bez swego tradycyjnego konkursu na piernik. Nasza szkoła również wzięła udział w rywalizacji o tytuł „Pierniczka Roku 2018” – i to z sukcesem! Nasz piernik o 100-letniej recepturze w kształcie naszej Ojczyzny, polukrowany w barwach narodowych, z wizerunkiem cukrowego białego orła, otrzymał II nagrodę. Statuetka już dumnie spoczywa w szkolnej gablocie.

Na Jarmark Adwentowy przygotowaliśmy nie tylko występy i piernik, ale oczywiście również stoisko z rękodziełem, wykonanym przez naszych uczniów. Były tam świąteczne ozdoby, stroiki, choinki, a nawet specjalne aromatyczne mydełka, słowem „różne różności”, jak przystało na prawdziwy świąteczny kram.

Dziękujemy Organizatorom za możliwość udziału w tej wyjątkowej imprezie.

Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie