Z wizytą w Stajni Alikante

07-03-2018 09:18

W dniach 5 i 6 marca 2018 r. klasa 1-2 PP Aut, Oddział Przedszkolny oraz Oddział  rewalidacyjno – wychowawczy uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Stajni Alikante w Bronisławach. Dzieci brały udział w zajęciach hipoterapii oraz warsztatach plastycznych.

W trakcie wycieczki uczniowie mogli obcować z naturą, poznawać zwierzęta żyjące w stajni, takie jak kozy, owce, konie, świnki morskie. Zajęcia hipoterapii prowadzone były na koniu IFA. Podczas warsztatów plastycznych organizowanych w pracowni na terenie Alikante dzieci mogły wykonać owce z wełny czesankowej. Dowiedziały się również, w jaki sposób pozyskiwać wełnę z owiec. Poznały także wyjątkowe świnki morskie bez sierści: Matyldę oraz Klarę.

Był to wyjątkowo spędzony czas.

Serdecznie dziękujemy właścicielom Stajni Alikante za kolejne już zaproszenie do siebie. Dobrze jest mieć takich wyjątkowych sąsiadów.

Kamila Karasek