starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

AKTUALNOŚCI SZKOŁA OFERTA TERAPEUTYCZNA PEDAGOG I PSYCHOLOG SPECJALISTYCZNY PUNKT KONSULTACYJNY ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI LAPTOPY DLA SZKOŁY 50 - Lecie Szkoły Przekaż 1% podatku Oddział przedszkolny Wczesne wspomaganie rozwoju Zajęcia pozalekcyjne Pracownie EFS Kąciki zabaw Radosna Szkoła Dokumenty szkolne Samorząd Rekrutacja Kontakt NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA BIP Facebook AKTYWNA TABLICA DLA RODZICÓW Wersja kontrastowa

Koło teatralne na festiwalu FeTA 2017

31-05-2017 17:41

A A A

 

Młodzi aktorzy z naszego szkolnego koła teatralnego uczestniczyli w XXI Festiwalu Twórczości Artystycznej Szkolnictwa Specjalnego FeTA 2017, organizowanym przez SOSW w Lesznie. Część teatralna festiwalu odbyła się 25 maja w Gościńcu Julinek.

W tym roku nasz zespół zaprezentował program artystyczny przygotowany z okazji jubileuszu 50-lecia Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie. Program ten, zatytułowany „Krótka historia wychowania”, zawiera nasze refleksje o znaczeniu szkolnictwa specjalnego. Snując te refleksje zwróciliśmy uwagę na to, jak historia naszej szkoły splata się z historią FeT-y – uczestniczymy w tym festiwalu już od 15 lat! Zawsze jest to dla nas ważne wydarzenie i wielka radość dla uczniów, którzy mogą przedstawić na scenie swoje zdolności aktorskie, realizować swoje pasje i marzenia. Dziękując za te wspólne lata przygotowaliśmy z myślą o Organizatorach festiwalu specjalną prezentację, w której wykorzystaliśmy przechowywane przez nas pieczołowicie dyplomy, fotografie, zapiski z kronik szkolnych. Dołączyliśmy ją do naszego występu z podkładem muzycznym – tradycyjnie graną na akordeonie melodią hymnu FeT-y.

Nasi artyści otrzymali nagrodę i pamiątkowy dyplom. Udany występ sprawił im wielką satysfakcję. Cieszą się z udziału w festiwalu, a wspaniała, serdeczna i twórcza atmosfera FeT-y jak zwykle sprawiła, że już myślą o ponownym przyjeździe do Gościńca Julinek w przyszłym roku.

A oto nasi artyści (nazwiska w kolejności alfabetycznej):

Mikołaj Grajek

Weronika Jaskółka

Mateusz Klocek

Renata Leszczyńska

Darek Lisicki

Patrycja Łasica

Kuba Pikuła

Bartek Rutkowski

Sylwia Sylwestrzak

Justyna Wiercioch

Patryk Wróbel

 

Gratulujemy!

 

Opiekunki koła teatralnego:

Renata Firlej, Iwona Głowiesa

 

 

 

 

 

 

ZOBACZ GALERIE

77227 odwiedzin